KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7361097
*
nr 736 1097
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), "Sängpallen", signerad, motivets mått: 24, 9x19, 8
Kondition: Hjert & Hjert No:273
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
5.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 17:49:51
1
5.200 kr
29/1 18:59:24
2
3.100 kr
29/1 18:59:45
2
5.200 kr
29/1 19:00:13
2
5.300 kr
30/1 13:23:24
3
5.400 kr
30/1 14:53:40
2
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Anders Zorn
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Läs mer om Anders Zorn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30
-
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20
*
Anders Zorn
Kondition: Hjert & Hjert No:273
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Läs mer om Anders Zorn
nr 736 1097
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), "Sängpallen", signerad, motivets mått: 24, 9x19, 8
Kondition: Hjert & Hjert No:273
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 17:49:51 | 1 | 5.200 kr |
29/1 18:59:24 | 2 | 3.100 kr |
29/1 18:59:45 | 2 | 5.200 kr |
29/1 19:00:13 | 2 | 5.300 kr |
30/1 13:23:24 | 3 | 5.400 kr |
30/1 14:53:40 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Anders Zorn
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.Läs mer om Anders Zorn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30 -
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20